Dahilde İşleme İzin Belgesi Revize Talebi - NURAS - Yatırım|Teşvik|Belgesi|Danışmanlığı

İçeriğe git

Ana menü:

Dahilde İşleme İzin Belgesi Revize Talebi

İhracat Teşvikleri > Dahilde İsleme İzin Belgesi

1.Dahilde İşleme İzin Belgenizde meydana gelen değişiklikler için firmanızı bilgilendirir. Menfaatleriniz, sorumluluklarınız hakkında detaylı bilgiler vererek doğru karar vermenizi sağlar.
2.Firmanızın ithal ve ihraç edeceği mamuller için yapılabilecek değişiklikleri, satın alma kararı öncesi değişikliğin yapılıp yapılamayacağı hakkında kapasite raporu ve gerçekleşme bilgilerinizi kontrol ederek, firmanızı bilgilendirir.
3.Revize dosyanızı hazırlar, ilgili kuruma başvuru yapar, ortalama 2-3 gün içinde revize edilmiş Dahilde İşleme İzin Belgesi ve ekleri firmanıza gönderilir.
4.Belgenizin kullanımı aşamasında ürünlerin miktarlarında, şirket adres ve unvanında yapılan değişikliğin işlenmesini istediğiniz takdirde ilgili kurumdan gerekli işlemleri kısa sürede gerçekleştirir.

İTHALAT VE İHRACAT LİSTELERİNDE MİKTAR ve FİYAT REVİZESİ
Miktar Revizesi: İthalat ve ihracat listenizde yer alan mamullerinizin ihtiyacınıza uygun ilave hammadde veya ihraç ürün artışı yada değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.
Fiyat Değişiklikleri: İthalat veya ihracatlarınızı belgedeki alış ve satış değerlerine bağlı kalmaksızın yapabilirsiniz. Bunun için fiyat revizesi yapılmasına gerek yoktur.
Dahilde İşleme İzin Belgesi kapsamındaki ürünleriniz gümrüğe gelmeden ürün bilgilerini (GTİP; mamul Adı, Miktarı) kontrol ediniz. İthalat yapmadan önce kararlarınızı NURAS Teşvik Proje uzmanları ile paylaşınız, desteklerden mahrum olmayınız.


NURAS Hizmetinizde TEŞVİK Uzmanını Arayın : 0212 699 7171

TEŞVİK BELGESİNİN REVİZELERİ
Teşvik Belgesi değerlerinin veya içeriğinin değiştirilmesidir.
Şirket Adres, Unvan ve V.D. Değişikliği: Şirket nevi’ nde yapılacak adres, unvan, veya V.D. değişikliğinin, ithalat ve ihracatlarınızda problem yaşanmaması için zamanında değişiklik talebinizin yapılması gerekmektedir.
Değişikliğin yapılmaması halinde yanlış firma veya adrese yapılan bildirimler alınamayacağı için birçok hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Yasaya göre değiştirilmemiş önceki adresiniz kanuni tebliğ adresi olduğundan, size ulaşmamasına rağmen bildirim yapmadığınız için tebliğ edilmiş sayılır.
Tasdikli Suret Çıkartma: Dahilde İşleme İzin Belgesi ve Eki olan İthalat İhracat Listesi kayıp edilmiş olması halinde, varsa yurtiçi alımlar ve belge kapatma işlemlerinde tasdikli suret talebi için revize talebinde bulunarak Dahilde İşleme İzin Belgesi desteklerden yaralanmaya devam edebilirsiniz. Fotokopi ve ya noter tasdikli belgelerle ithalat veya yurtiçi piyasadan hammadde alımı yapamazsınız.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön